Біомаска для індивідуального захисту (БМІЗ)

Анотація:

Під час пандемії COVID-19 носіння маски стало звичайною справою кожного.

Це призвело до зростання споживання масок для обличчя і відповідно їх дефіциту на початковому етапі, п також до збільшення відходів масок та появи проблеми, щодо подальшого поводження з ними у навколишньому середовищі, спричиняючи нові екологічні проблеми та впливаючи на сталий розвиток у системі управління відходами .

Основною метою проекту є запобігання накопиченню відходів масок для індивідуального захисту на сміттєзвалищах в умовах пандемії COVID-19, шляхом розробки біомаски для індивідуального захисту з покрашеними експлуатаційними властивостями за рахунок використання природного антимікробного текстильного шару на основі речовин природного походження, які пришвидшують процеси біорозкладання у довкіллі.

Проведено систематичний огляд джерел науково-технічної інформації для формування основних критеріїв та альтернатив прийняття рішень для вибору речовин та матеріалів при виготовленні антимікробного текстильного шару БМІЗ.

Розроблено методологію аналізу ефективності та якості БМІЗ за експлуатаційними, санітарно-гігієнічними властивостями та здатності до біорозкладання у довкіллі.

Запропоновано спосіб створення антимікробного текстильного шару для біомаси БМІЗ на основі речовини природного походження.