Мобільні додатки для легкої промисловості

Керівник: Оксана Захаркевич, Юлія Кошевко, Галина Швець, Світлана Кулешова

Розробники: Ольга Зубко, Анастасія Степаненко, Лілія Чернецька, Карина Ткачук, Оксана Лебединська, Діана Рибчинська

Мобільні додатки для конструювання одягу та взуття

У додатку можливий розрахунок конструкцій на два види одягу:

– жіночу спідницю за методикою Мюллер і Син;

– топ жіночий за методикою ЦНДІШП.

У повній версії додатку (Google Play) доступні три різні методики конструювання (ЦНДІШП, ЄМКО РЕВ, Мюллер і Син), можливий розрахунок конструкцій на вісім видів одягу як жіночого, так і чоловічого асортименту (топ жіночий, штани, чоловічий піджак, жіночий жакет, спідниця, сукня, блузка, чоловіча сорочка). Додаток функціонує українською, російською і англійською мовами.

Додаток призначений для використання:

– викладачами і студентами ЗВО (галузі: «Технології легкої промисловості»; «Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловості»; «Дизайн одягу»);

– представниками швейних підприємств з індивідуального виготовлення одягу;

– учнями старших класів загальноосвітніх шкіл;

– «любителями» швейної справи.

Для роботи з додатком, користувач вибирає методику конструювання, асортимент, вводить розмірні ознаки і прибавки, або завантажує попередньо збережені дані, і тисне «Розрахувати». Користувачеві надається зображення креслення конструкції, послідовність формул, назви відрізків і їх розраховані величини.

Вихідними даними для розрахунку є розмірні ознаки та прибавки до основних конструктивних відрізків. Розрахунок виконується в порядку побудови базової конструкції. Назви відрізків відповідають точкам на приведених рисунках.

В програмі передбачена можливість збереження введених вихідних даних (розмірних ознак і прибавок), а також автозаповнення полів нулями, якщо користувач попередньо не зберіг жодних вихідних даних.

У додатку можливий розрахунок базової конструкції плечового одягу з вшивним і суцільновикроєним рукавом за методикою РБМ (Республіканського будинку моделей).

Додаток функціонує українською мовою.

– представниками швейних підприємств з індивідуального виготовлення одягу;

– учнями старших класів загальноосвітніх шкіл;

– «любителями» швейної справи.

Для роботи з додатком, користувач вводить розмірні ознаки і прибавки, або завантажує попередньо збережені дані, і тисне «Розрахувати». Користувачеві надається покрокове зображення креслення конструкції, послідовність формул, назви відрізків і їх розраховані величини.

В програмі передбачена можливість збереження введених вихідних даних (розмірних ознак і прибавок), а також автозаповнення полів нулями, якщо користувач попередньо не зберіг жодних вихідних даних.

Додаток для розрахунку вихідної конструкції взуття за методикою ОДМО.

Додаток призначений для використання:

– викладачами і студентами ЗВО (галузі: «Технології легкої промисловості»; «Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловості»; «Індустрія моди»);

– представниками взуттєвих підприємств;

– учнями і викладачами коледжів, технікумів вказаних спеціальностей.

Для роботи з додатком, користувач вводить вихідні дані і тисне «Розрахувати». Користувачеві надається зображення креслення конструкції, послідовність формул, назви відрізків і їх розраховані величини.

Додаток функціонує українською і російською мовами.

Додаток TechLab для вивчення особливостей виготовлення одягу із шкіри та хутра

У додатку розміщені матеріали для вивчення особливостей виготовлення одягу із шкіри та хутра

– Технологічна обробка кишень у виробах зі штучної та натуральної шкіри.

– Технологічна обробка комірів, бортів та низу виробу з натуральної та штучної шкіри.

– Технологічна обробка рукавів у виробах з натуральної та штучної шкіри.

– Технологічна обробка непрорізних кишень у виробах зі штучного хутра.

– Технологічна обробка комірів, бортів та низу виробу зі штучного та натурального хутра.

– Технологічна обробка рукавів зі штучного хутра

Студент, який успішно завершив вивчення теоретичної частини дисципліни «Основи технології виробів» з допомогою мобільного додатку може закріпити отримані знання. В додатку представлено нові сучасні методи з’єднання деталей одягу із шкіри та хутра; особливості виготовлення вузлів виробів з натурального та штучного хутра і шкіри.

Додаток призначений для використання:

– представниками швейних підприємств з індивідуального виготовлення одягу із шкіри та хутра;

– «любителями» швейної справи.

Для роботи з додатком, користувач вибирає необхідну лабораторну роботу з певною тематикою, далі конкретний вузол. Кожен вузол представлений зовнішнім виглядом та декількома перерізами, що вказані на зовнішньому вигляді.

MatVed – Fabric Properties Calculator
Додаток для розрахунку характеристик властивостей текстильних матеріалів

Додаток призначений для розрахунку характеристик властивостей текстильних матеріалів: розмірні характеристики (товщина і ширина); вагові характеристики (лінійна густина матеріалу, поверхнева густина матеріалу, об’ємна густина матеріалу, лінійна густина ниток, поверхнева густина матеріалу без врахування згину ниток); характеристики міцності при розтягу до розриву; видовження при розтягу до розриву; характеристики міцності при роздиранні; жорсткості при згині; здрапіровність; незминальність; зміна лінійних розмірів після мокрого оброблення; сорбційні властивості.

– представниками швейних підприємств;

– учнями та викладачами коледжів, технікумів.

Для роботи з додатком користувач вибирає характеристику, яку необхідно визначити, вводить виміряні за допомогою приладів вихідні дані та тисне «РОЗРАХУВАТИ». У додатку передбачена можливість порівняння розрахованих характеристик з нормативними даними.

Приклади роботи мобільних додатків