«ParkItUp»

Розробники: Забавський О., Кравчук С., Мачек О., Полтавська В., Кульбачний В.
Проект «ParkItUp» (розумна парковка) – мобільний додаток для розпізнавання вільних та зайнятих місць для паркування автомобілів на паркомайданчику між 3 і 4 корпусами ХНУ.

Мобільний додаток базується на технологіях розпізнавання зображень OpenCV та Google CloudVision API, в основі яких лежить штучна нейронна мережа.

Наразі активно проводяться дослідження на предмет вибору найефективнішої технології шляхом навчання ШНМ на реальних наборах зображень, отриманих з камери зовнішнього спостереження, та найоптимальнішого кута розташування камери зовнішнього спостереження для подальшого застосування у мобільному додатку.

Результати ідентифікації об’єктів за цільовим зображенням, що виконана з допомогою технологій OpenCV+ЗНМ та GCV API, подано на рисунку.

Пробація результатів досліджень проводиться на Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференціях та конкурсах. Проект здобув 1 місце на міському конкурсі-хакатоні UrbanHack-2019. У 2020 році проект здобув 1 місце на конкурсі інноваційних ідей ІІМВ ХНУ 2020. Опубліковані тези доповіді на Всеукраїнській конференції АПКН (лінк) та стаття у фаховому науковому журналі Комп’ютерні системи та інформаційні технології (CSIT №2 2021 – http://csitjournal.khmnu.edu.ua/index.php/csit/article/view/57/37).