Студенти: Коваль В.І., Бондар В.М. (гр. ПМТ-19-1), Йолтухівський Р.В. (гр. ПМТ-18-1), Кушнірчук А.С. (ПМас-21)
Наукові керівники: к.т.н., доц. Каразей В.Д.; к.т.н., доц. Ткачук В.П.
Технології сучасного виробництва вимагають широкого використання сучасних високоточних верстатів з ЧПК. Застосування поворотних пристроїв для однієї або двох додаткових осей дозволяє зменшити кількість переустановів і, як наслідок, зменшити час та похибки оброблення. Однак вартість таких пристроїв стартує з 10 тис. у.о., що створює значні перепони їх широкому застосуванню і змушує виробників шукати інші, дешевші технологічні рішення.
В зв’язку з цим кафедра отримала замовлення від ДП Красилівського агрегатного заводу на модернізацію поворотного столу з ручним приводом. Вивчивши конструкцію поворотного столу колектив у складі, к.т.н., доцентів Каразея В. Д., Ткачука В. П., аспіранта Кушнірчука А.С., студентів Коваля В.І., Йолтухівського Р.В., Бондара В.М. прийняв рішення удосконалити поворотний стіл шляхом мінімізації люфтів у черв’ячній передачі та заміни ручного приводу кроковим двигуном.
У результаті модернізації вдалось створити поворотний стіл із числовим програмним керуванням та можливістю встановлення на фрезерних верстатах і синхронізації їх роботи.