Автор: Білий Володимир
Керівник: Білий Володимир, викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Хмельницького національного університету
Ідея проекту: Реабілітаційне обладнання для відновлення функцій кисті
Новизна проєкту, актуальність: Створивши таке обладнання в стінах Хмельницького національного університету відкривається можливість оперативного доопрацювання обладнання відповідно до потреб українських пацієнтів та зауважень фахівців в галузі фізичної та реабілітаційної медицини. Створення такого обладнання буде корисним і для збільшення наукового потенціалу університету, адже студенти, які будуть залучені до створення унікального продукту матимуть більшу мотивацію в науковому обґрунтуванні, пошуку нових інженерних рішень та вдосконаленні реабілітаційного обладнання. А необхідність у співпраці між різними кафедрами університету максимально наблизить студентів до реальної професійної атмосфери.
Завдання проєкту, кінцевий результат, що необхідно для втілення ідеї: Створити на базі Хмельницького національного університету міжкафедральну робочу групу для проєктування та прототипування реабілітаційного обладнання; Залучити студентів та аспірантів до наукової роботи та прототипування в лабораторії; Провести науковий пошук та обґрунтування дизайну роботизованої пневморукавички для відновлення дрібної моторики кисті людини; Створити прототип роботизованої пневморукавички для відновлення дрібної моторики кисті людини.
Опис: Рукавичка для відновлення дрібної моторики кисті одягається на руку пацієнта. При необхідності з допомогою системи важелів фіксується променево-запʼястковий суглоб в прямому положенні. Основний вплив відбувається з допомогою пневматичного компресора та важелів на пальцях, які допомагають або створюють опір під час біомеханічних рухів пальців руки, як от хапання чи пускання. При цьому з допомогою програмного забезпечення можливий вибірковий вплив на окремі пальці, а також створення індивідуально дозованого зусилля допомоги чи опору рухам руки пацієнта. Наявність тензодатчиків в рукавичці дасть змогу контролювати зусилля пальців рук пацієнта. Графічне представлення інформації про зусилля, швидкість та амплітуду рухів дасть змогу зробити терапію інтерактивною, що збільшить мотивацію пацієнта до реабілітаційних занять. Отримані обʼєктивні цифрові дані навантаження можна використати в наукових роботах для статистичного аналізу ефективності терапії.
Сфера застосування: Медична реабілітація