Smart-технологія телемоніторингу гемодинамічних показників людини

Автор: Слободян Максим, Закордонець Володимир, Берегела Владислав

Керівник: Підченко Сергій., д.т.н., проф., зав. каф. ТМІТ.

Ідея проекту:  Smart-технологія телемоніторингу гемодинамічних показників людини

Новизна проєкту, актуальність:  Актуальність проекту обумовлена проблемою ранньої діагностики порушень функціонування серцево-судинної системи людини та дослідження психофізіологічного стану за даними варіабельності серцевого ритму у людей із підвищеним рівнем фізичного та психологічного (стресового) навантаження. Новизною проєкту є використання унікального високоточного сенсора тиску (власної розробки) на основі п’єзорезонатора з керованим зазором збудження для реєстрації кардіоінтервалів та форми пульсограм, а також інтелектуальних методів аналізу даних сигналів з використанням методів штучного інтелекту та машинного навчання.

Завдання проєкту, кінцевий результат, що необхідно для втілення ідеї: Завдання: 1. Розробка smart- технології, що складається із засобів реєстрації (сенсорів тиску інтегрованих у носи мий (wearable) пристрій), телемедичної системи моніторингу, програмного середовища користувача (особистий кабінет, мобільний застосунок). 2. Розробка вимірювального перетворювача на базі п’єзорезонатора з керованим зазором збудження в якості високоточних сенсорів тиску. 3. Розробка методів та засобів дослідження психофізіологічного стану людини за параметрами варіабельності серцевого ритму, а також раннього виявлення порушень роботи серцево-судинної системи на основі аналізу пульсограм. 4. Проєктування системи, створення прототипів апаратних та програмних компонентів системи.

Опис: Реалізація Smart-технології складається з таких компонентів: – носимий пристрій для реєстрації та первинної обробки даних сенсорів тиску (пульсової хвилі), спряжений із мобільним телефоном; – програмне забезпечення інтерфейсу користувача (мобільний застосунок та веб-кабінет користувача); – серверна частина системи, база даних, інтеграція з хмарним середовищем. Відмінними рисами проєкту є використання унікального високоточного сенсора (власної розробки) тиску на основі п’єзорезонатора з керованим зазором збудження для реєстрації кардіоінтервалів та форми пульсограм.

Сфера застосування: Запропоноване рішення може бути корисним для повсякденного користування з метою профілактики та раннього виявлення порушень роботи серцево-судинної системи, а також в практичній діяльності медичних спеціалістів (сімейних лікарів, психологів, фізіотерапевтів, військових лікарів), що пов’язана із лікуванням та профілактикою серцево-судинних захворювань, а також в процесі реабілітації осіб із посттравматичним синдромом – військовослужбовців та осіб, що постраждали в результаті бойових дій.

Відео